חיפוש
  • eyal asulin

חשיבותה של הוצאה מוכרת לצורכי מס

מהן הוצאות עסקיות מוכרות למס?


סיכום שנת המס פוגש אותנו מידי שנה, ותמיד טובשיש לך את מקסימום ההוצאות שניתן להכיר בהן מול רשויות המס על מנת להקטין את חבות המס על הרווח הסופי.


הוצאות מוכרות לצורכי מס הן כל העלויות שסייעו במישרין לייצור ההכנסה. במילים פשוטות, כל העלויות החיוניות למען קיום העסק שלך. החשיבות של צבירת מקסימום הוצאות מוכרות למס הינה קרדינלית וחוסכת לך המון כסף. לדוגמה, אם עשית 1,000,000 ₪ בשנה שעברה, והכללת כ- 600,000 ₪ הוצאות מותרות, אתה תשלם מס רק על 400,000 ₪. כלומר, בשנת 2018 בה שיעור המס הינו 23%, אתה תשלם רק מס של כ-92,000 ₪ למס הכנסה (400,000 * 0.23). במידה ולא הייתי מכיר בהוצאות המוכרות היית צריך לשלם מס של כ-230,000 ₪ למס הכנסה (1,000,000 * 0.23). חסכת 138,000 ₪ שלא שולם למס הכנסה בזכות העובדה שהכללת 600,000 ₪ של הוצאות מוכרות. מכאן, שחשוב להכליל כמה שיותר הוצאות מוכרות בסיכום שנת המס. אז בואו קצת ניכנס לעומק ונביא דוגמאות למה הן הוצאה מוכרת ומהן הוצאות שאינן מוכרת.


מהן הוצאות מוכרות / הוצאות בייצור הכנסה

הוצאות מוכרות כוללות את עלויות המשרד הבסיסי כגון: חשמל, מים, חשבונות שאתה משלם על הטלפון העסקי, עלויות נסיעה ומשכורות עובדים, כמו כן גם עלות של בגדים אחידים בחברה הינה הוצאה מוכרת. העלות של הנחות שהעסק שלך נותן ללקוחות, השכרת משרד או שטח משותף, עלויות פרסום ושיווק, אז אם שילמת כסף עבור אתר אינטרנט חדש זה יהיה אפשרי להכיר בהם.

הוצאות נוספות שמוכרות לצורכי מס הכנסה הינן הוצאות שביצעת על מנת למכור את המוצר הסופי שלך כמו הוצאות חומרי הגלם, או שירות קבלני שנכלל במעטפת השירותים שאתה נותן ללקוחותיך.

הוצאות כספיות, כגון ביטוח אחריות מקצועי, ריביות על הלוואות העסק שלך, מותרות גם הן. בדומה, גם משיכת יתר, כרטיס אשראי וחיובי הבנק גם הם מוכרים למס. הוצאות של שירותים כמו יועץ כלכלי, פיננסי ורואה חשבון גם הם נחשבים כהוצאה מוכרת לצורכי מס.

הוצאות שאינן מוכרות

אם אתה מפר את החוק ונקנס לא תוכל להכיר בהוצאה כמוכרת, אז חשוב לשים לב לא לקבל יותר מידי קנסות חניה… אם אתה קונה נכס חדש, אתה לא יכול לתבוע את העלויות המשפטיות הקשורות, עלויות של יום כיף לעובדים וארוחות לא נחשבות כהוצאה מוכרת וחלות עליהן מגבלות. ניתן להכיר בהן או בחלקן רק בעמידה במגבלות שנקבעו בחוק.

עלויות פרופורציונליות

אם אתה עובד מהבית אתה יכול לטעון שחלק יחסי מההוצאות שלך יותרו כהוצאה מוכרת. זה כולל חימום, חשמל, אינטרנט וטלפון, ריבית המשכנתא או שכר דירה. מכיוון שאתה משתמש בנכס גם לשימוש אישי, אינך יכול לתבוע את ההוצאה במלואה.

הוצאות פרופרציונליות ודרך חישובן קבועות בחוק.

שמי ישורון גליקמן, כלכלן בכיר ממייסדי חברת ביזנס טיים, אני תמיד אשמח לייעץ ולבצע עבורכם תיכנון נכון של ההוצאות מוכרות וחישוב הוצאות מוכרות פורפורציונליות. צרו קשר באמצעות מספר הטלפון המופיע באתר.

13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול