חיפוש
  • eyal asulin

ייעוץ פיננסי – תכנית לכל עסק

עסק שפועל ללא תכנית עסקית וייעוץ פיננסי, הוא כמו ספינה ששטה בים סוער ללא מפה ומצפן (ועוד אמצעי ניווט שיש היום). גם בעלי עסקים שחושבים שהם יודעים להכין לעצמם תכנית עסקית – מוטב שיקבלו ייעוץ פיננסי והדרכה מקצועית מיועץ עסקי מנוסה.


ראיתם פעם גמל שרואה את הדבשת של עצמו?

כך הוא המצב כאשר בעל עסק, יהיה מתוחכם ככל שיהיה, מנסה להכתיב לעצמו תכנית עסקית. את הפינות האפלות של הרגלים והעדפות אישיות שלו הוא לא יראה ובהם לא יוכל לטפל נכון.

תכנית עסקית טובה גם לעסק קטן ומתחיל חייבת לטפל בכל הנושאים המכתיבים את התפתחותו והצלחתו: מבנה ההשקעה ומקורות המימון לביצוע ההשקעות, תכנית קידום ושיווק והשפעותיה האפשריות על ההכנסות, מקורות האספקה של הסחורות ו/או חומרי הגלם המשמשים את העסק, מצבת העובדים ומבנה השכר, חלוקת תפקידים (גם כאשר יש רק עובדים בודדים בנוסף לבעלים), תנאי האשראי ללקוחות והיקף ההון החוזר הנדרש, ועד לתמחיר מפורט של המוצר או השרות הסופיים.

היו כנים עם עצמכם

זרימת הכסף הקיימת או המתוכננת בעסק, הם הראי של הפעילות הריאלית. עסק שמתנהל כל הזמן על הגבול של מסגרות האשראי שלו ומחפש רוב הזמן מקורות אשראי נוספים – משהו פגום או בפעילות השוטפת שבגללה הוא מפסיד כסף, או בתכנון הפיננסי ההתחלתי שלו, כאשר הוא מימן השקעות באשראי המיועד לפעילות שוטפת.

תכנית עסקית מקצועית תוך ייעוץ פיננסי תחשוף את הנתונים ותאפשר לבעל העסק "לשים את האצבע" על הנקודות המחייבות טיפול.


סיוע פיננסי

בנק, משקיע פוטנציאלי, קרנות לעסקים בערבות המדינה וקרנות אחרות או כל גורם פיננסי, לא מוכן להקשיב למשאלות של בעל עסק ללא תכנית עסקית מסודרת, ובצדק. לפני קבלת החלטה אם להעניק סיוע כספי לעסק, ובאיזו צורה לתת את המימון, חייבים לשים את כל הנתונים "על השולחן" ובצורה מסודרת.

יועץ עסקי מנוסה שהכין כבר מאות תכניות עסקיות, יודע גם כיצד לערוך נכון את התכנית העסקית באופן שתציג במדויק הן את הצרכים והן את האפשרויות העתידיות.

אריה כהן, יועץ וחונך עסקי

בעברו גם שימש כעוזר כלכלי לסגן שר האוצר ולשר האוצר, ממייסדי פרויקט החונכות של משרד התעשייה והמסחר (היום: משרד הכלכלה) ואחד החונכים הראשונים במערכת, דירקטור מן הציבור בחברות בורסאיות וממשלתיות, יועץ לרשויות מקומיות, לרשות לפיתוח הנגב, ולעסקים בינוניים וקטנים בכל הקשור לפיתוח עסקי ופיננסי.

#ייעוץפיננסי

9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול