חיפוש
  • eyal asulin

מהי "שיטת השפע"?

מה אנו יכולים להגדיר כשפע בעסקים?

- מצב בו היקף המכירות גדל בהתמדה ובשיעורים משמעותיים.

- במקביל – גם הרווחים גדלים ובשיעורים גבוהים עוד יותר.

- כל המרכיבים המשקפים את פעילות העסק נמצאים במצב של שיפור מתמשך.

זהו בהחלט תאור שכל בעל עסק ישאף להגיע אליו ולממש אותו!

"שיטת השפע" נותנת בידיכם את הכלים לעשות זאת בצורה פשוטה


איך זה עובד?

הכל מתחיל בתכנון מקיף הכולל התייחסות למספר רמות של טווחי זמן בו-זמנית. חזון ושאיפות חייבים לתרגם לתוכנית רב שנתית, תכנית שנתית ותוכניות עבודה מפורטות לחודש, שבוע ויום הקרובים. התכנון חייב להביא בחשבון את האמצעים העומדים לרשות העסק על מנת להוציאו אל הפועל, כולל כח אדם, ציוד, חומרים וכסף. את התוכנית מחלקים לפרוייקטים ולמשימות, ולכל אלה קובעים מדיניות ונוהלי עבודה, ובהשלמת כל פרוייקט ומשימה בוחנים אם התוצר שניתקבל תואם את התכנון ומאפשר התקדמות.

כאשר מקפידים, כל הזמן, ליצור שיווי משקל בין מרכיבי התכנון השונים וטווחי הזמן השונים של התוכניות – נוצר מצב קבוע של התקדמות, אשר בדרך כלל הוא מלווה בשיפורים בכל המרכיבים הכלכליים של העסק.

אם התכנון היה כה מוצלח והביצוע כה מדוייק שכבר מתחילת קיומו של העסק הוא עלה על ציר התפתחות מהיר קדימה – מה טוב. אך לצערנו, לא תמיד כך מתנהלים הדברים. יש עליות ויש ירידות. יש מצב של הקמת עסק חדש והתחלת פעילות מנקודת האפס ויש לעתים מצב מתמשך של יציבות עם גידול זעום אך קבוע של מדדי הפעילות השונים בעסק. לכל אחד מהמצבים הללו מכתיבה "שיטת השפע" מערכת הוראות קצרה בת ארבעה עד ששה צעדים אשר ביצועם המדוייק מבטיח התקדמות אל עבר מצב טוב יותר.

אחד הדברים החשובים בניהול עסק הוא ללמוד לאסוף נתונים ולנתח אותם באופן שוטף סמוך למועד התרחשותם. ללא נתונים אינך יודע האם אתה מתקדם או נסוג. בלעדיהם – אינך מסוגל לדעת באיזו נוסחה להשתמש ואתה עלול להגיע למצב של בלבול מוחלט.

לכל עסק מותאמת תכנית לימודים אינדיבידואלית במסגרתה מקבל המנהל או הבעלים יידע מרוכז בתחומים הרלבנטיים לו ובהתאם לאיבחון המתבצע בתחילת החניכה. יש עסקים בהם מושם הדגש על שיפור יכולות התקשורת של המנהל והכשרתו כאיש מכירות מעולה, ויש עסקים בהם מושם הדגש על ניהול זמן ועמידה ביעדי התכנון. כל הנושאים הנילמדים מבוצעים הלכה למעשה במהלך ההכשרה, וניבדקת יכולת המנהל בהטמעתם בעסק. בסופו של התהליך יודע המנהל לקשור בין הנושאים השונים וליצור בעסק מצב מתמשך של שפע, ולכך הרי מכוונת השיטה.

סמינרים

הסמינרים בהדרכת מר אריה כהן, המתוכננים להתחיל בראשית 2008, יתקיימו תחת הכותרת "דווקא העסק הקטן חייב לחשוב בגדול". בכל סמינר ייחשף פרק או נושא מ"שיטת השפע" באופן שיאפשר למשתתפים בו לקבל מושג ראשוני על השיטה.

על מנת להגשים את החזון ולהגיע למספר מירבי של עסקים קטנים, יהיו משתתפי הסמינרים זכאים לשעת ייעוץ מקצועי חינם, במסגרתה יתבצע גם איבחון ראשוני של העסק.

על פי העקרון של "חבר מביא חבר" יהיה כל משתתף בסמינר זכאי לסמינר נוסף חינם בגין כל חבר שהוא יגרום לרישומו ומתוכננים לפחות שלושה סמינרים עוקבים שבכל אחד מהם ייחשף פרק או נושא אחר מ"שיטת השפע".

הכשרת חונכים

כל בעל עסק המקבל הכשרה על פי "שיטת השפע", הופך להיות חונף פוטנציאלי. במקביל, ייפתחו קורסים מסודרים להכשרת חונכים. כל מי שיימצא מתאים יוכל, לאחר קבלת ההכשרה וההסמכה ועמידה בדרישות שיבטיחו מתן שרות ברמה גבוהה, להצטרף למאגר החונכים שלנו, ולעסוק בצורה חלקית או מלאה בחניכה לעסקים. אנו נתחלק בצורה הוגנת בהכנסות וברווחים, וחונך אשר יצליח בעבודתו ויקדם את העסק שהוא מופקד עליו ייהנה מהכנסה טובה.

ככל שירבו נחנכים וחונכים כן נצליח להגשים את החזון שלנו מהר יותר וגבוה יותר, כי השמים אינם הגבול...

1 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול