חיפוש
  • eyal asulin

יהללך זר ולא פיך – ייעוץ עסקי

פיטר (40) עבד במשך שנים רבות כשכיר בתפקידי ניהול של מערכות הפצת מזון. בתפקידיו האחרונים ניהל עשרות קווי חלוקה, קבע לבעליהם יעדים ועקב אחר הצלחת הביצוע.

בער בו הרצון להפוך לעצמאי ולעשות למען עצמו את מה שהוא עושה לטובת החברות בהן הוא מועסק.

פיטר הקדיש חודשים לבדיקת האפשרויות שלו להתקשר עם ספקים מתאימים, לאתר לקוחות טובים ולבנות עסק מצליח. הוא ערך מהנתונים תכנית עסקית של עצמו וכך הגיע אל אריה כהן בעקבות המלצה של חבר משותף.

המטרה העיקרית הייתה – להשיג הלוואה מהקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה בעזרתה יוכל להקים את העסק שלו כמעט ללא הון עצמי.

אריה כהן עיבד את הנתונים של פיטר לתכנית עסקית מלאה שהייתה בסיס לבקשה שהוגשה לקרן.

פיטר קרא את התכנית העסקית בעיון ואורו עיניו:

"הבנתי מהתכנית העסקית בדיוק מה עלי לעשות ולפי איזה סדרי עדיפויות, מה עושים בחודש הראשון ומה בחודש השני וכך הלאה. התכנית הציגה בצורה ברורה את היעדים בכל תחומי הפעילות של העסק ואת הקשרים ביניהם. אריה כהן גם נתן לי את האמונה שניתן להצליח ולהגיע לתוצאות אפילו טובות יותר מאשר תכננתי בעצמי."

הבקשה אושרה. פיטר קיבל הלוואה בסך 350,000 ₪ מהקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה באמצעות בנק אוצר החייל. בדיוק הסכום שנתבקש.

"הקמתי את העסק במהירות ותוך ניהול זהיר של השימוש בכספים שעמדו לרשותי. כבר בחודש הפעילות הראשון מכרתי ב-100,000 ₪, ובשני – 150,000 ₪. שכרתי שטח אחסון נוסף. רכשתי משאית במקום לשלם שכירות. יש לי אתגר להוכיח לעצמי ולאריה כהן שאני מבצע את התכנית העסקית אפילו יותר טוב מהתכנון המקורי".

"כל מי שרוצה להקים עסק או להרחיבו חייב להיעזר ביועץ עסקי מנוסה כמו אריה כהן. העצות והטיפים שקיבלתי, גם בשלב הטיפול בבקשת ההלוואה מהקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה, עשו עבורי את ההבדל בין הצלחה לכישלון. לבד וללא תמיכה של אריה כהן, לא הייתי מגיע אל המטרה."

אריה כהן, ייעוץ עסקי

לשעבר – עוזר כלכלי לסגן שר האוצר ולשר האוצר, ממייסדי פרויקט החונכות של משרד התעשייה והמסחר (היום: משרד הכלכלה) ואחד החונכים הראשונים במערכת, דירקטור מן הציבור בחברות בורסאיות וממשלתיות, יועץ לרשויות מקומיות, לרשות לפיתוח הנגב, ולעסקים בינוניים וקטנים בכל הקשור לפיתוח עסקי ופיננסי.

7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול