עזר ונונו - לנצל היטב הזמן – מספר טיפים ועקרונות ליישום

עודכן ב: מאי 20


שמי עזר נח ונונו, בן 41, אבא לנטע אפרת, שיר ותהל המקסימות.

מתמחה בניהול ארגונים קטנים, יזמות עסקית והנעה לפעולה של צוותים בארגון

הן ברמה הקבוצתית והן ברמה האישית.

בשורות אלו אני מבקש להעביר מסר של עשייה, השתתפות בתהליך ונקיטת עמדה. הימים, ימי משבר, משבר בעברית משמעו לידה. מומלץ להעמיק במקרא ולהבין עמקות המשמעויות.

עסק, עשייה , הינם דינאמיים ומורכבים מאינספור תחומים ורבדים כאשר בחלקים מסוימים של השנה אנו עסוקים בעשייה – בביצוע בפועל של המוצר/שירות אותו מציעים ובתקופות מסוימות (שהם רוב הזמן ) אנו צריכים להיות מצויים בשלבים שנקראים שלבי הכנה. ברשותכם, בזה אני מבקש להתמקד.


לנצל היטב הזמן – מספר טיפים ועקרונות ליישום:

1. סדר יום – לא משנה באם הננו בבידוד או יכולים לצאת לדברים חיוניים חובה עלינו לשמור על מסגרת ברורה של סדר יום. המשכיות סדר על מנת לשמור על ראש בריא ומפוקס וממוקד. שעה של קימה ותחילת עשייה ושעת סגירת היום ופניות לשאר תחומי החיים.

2. ניקוי שולחן – זה זמן נפלא לעשות סדר! סדר כפשוטו. להזין דתה, לארגן מערכות crm , לעבור על עדכונים ונתונים ולדייק דברים שבשוטף אין לנו זמן להגיע אליהם. להעביר קבלות וחשבוניות, לזרוק דפים וכל דבר שלא נגענו בו בחצי שנה האחרונה. פשוט לזרוק.

3. סדר וארגון המשרד – זמן מעולה לנקות אבק ולנקות בכלל , לצבוע, לדייק המשרד הפיזי ולייצר אנרגיה חדשה ורעננה.

4. זמן יצירתיות – מומלץ להקדיש בין שעה לשלוש ביום כדי לחשוב, להעלות רעיונות. אפשר בשיחות וידאו, בשיחות ועידה , אפשר לבד . לזרוק רעיונות. לעוף, לחשוב מחוץ לקופסא. לנסות לשכתב חזון מחדש או לחזק הקיים. ליצור. פשוט ליצור. זה מרפא את הנפש, נוסך בטחון ובונה עתיד.

5. מיפוי שווקים – זמן מעולה למחקרי שוק, לאסוף נתונים על קהלי יעד פר מוצר, לזקק המוצרים שלנו ולפשט אותם, לכתוב נהלי עבודה מחדש, להגדיר מטרות לטווח קצר, בינוני וארוך. להעלות הכול על הכתב.

6. תקשורת – זמן מעולה לקיים שיחות של בירורים, תיאומי ציפיות, לבנות גשר לתקשורת משופרת בריאה ומקדמת .

7. חיזוק עצמי ובטחון – אלו ימים מעולים להעלות על הכתב משפטי אמונה ובטחון, לתלות על הקיר ולשנן. להתחזק בפנימיות ובחיצוניות בכל הרבדים.

8. תפילה – זמן נדיר של חשבון נפש עסקי ואישי. שיפור התנהגויות. זמן של "סולחות" בין ספקים, עובדים, לקוחות. זמן ניקיון. זמן שחרור. זמן להתפלל על הסביבה שלנו, על עמנו, על העולם ועל עסקינו שהינם מקור הפרנסה עבור כל הסביבה שלנו

9. כלכלי – להכין רשימה של הגורמים הרלוונטיים ולחייג אחד אחד ולהקפיא, לדחות, להוריד עלויות ולנהל מעקבים מתי יש לחזור ולשלם ו/או להחזיר.

10. זמן עשייה- זה זמן נדיר של עשייה שהיא בבחינת הכנה לעשייה. 80% מהדבר שאותו אנו עושים בפועל נמצא בכלל בשלבי ההכנה. הביצוע עצמו יהיה איכותי ומוצלח יותר ככל שההכנה תיעשה מדויק יותר, מכוילת יותר ובנויה לתלפיות.

כל הכתוב נכון גם לאישי

תודעה:

חובה עלינו לעבוד על התודעה שלנו. הכל מתחיל ונגמר בתודעה וברגש. התזונה שלנו מעלה רגש, הרגש מייצר מחשבה והמחשבה יורדת למעשה. זה זמן אימון תודעתי נדיר – חלון הזדמנויות של פעם באף פעם. לאמן ולהאמין שכולנו נעים למקום בריא יותר, חיוני יותר, לשאול את עצמנו מה בעצם התרומה שלי עבור לקוחותיי ? מה אני בעצם מעניק ? אולי המרוץ המטורף שם אותי רק ברמת שרידה אבל בעצם הקמתי את העסק הזה בכלל בשביל למקצע אנשים בתחום כזה או אחר , בשביל להעניק שירותים כאלה ואחרים , מתוך תחושת שליחות ובמרוצת הזמן שכחתי כי היום יום מטורף. השרידה מוציאה את הרוח מהפרשים וכו' .

תודעה זה הכוח הכי גדול שניתן לנו. זהו כוח עצום ובלתי נגמר שבעבודה נכונה אתו אפשר להגיע ולהפוך להיות כל דבר. ה כ ל !!! כפשוטו .


7 צפיות

צרו איתנו קשר

חיים פקריס 4, רחובות | 03-3818888 | office@business-time.co.il

  • Facebook

כל הזכויות שמורות ל-Network-Time, בניית אתרים, פרסום וקידום אתרים באינטרנט | טל: 053-4313173